Facebook
Instagram
YouTube

TOMASZ

BEKSIŃSKI

PORTRET

PRAWDZIWY

Poznaj historię wybitnego radiowca
i tłumacza filmów

Tomek Beksiński. Dziennikarz, publicysta i tłumacz. Postać kultowa. Kim był? Jak żył? Czego pragnął? Dlaczego i jak umarł? Czy jego historia nie skrywa żadnych tajemnic? Czy rzeczywiście została opowiedziana już do końca?Wiesław Weiss znał Tomka wystarczająco dobrze, by w poszukiwaniu prawdy o nim dotrzeć do wielu osób, które nigdy wcześniej nie wypowiadały się na jego temat publicznie. A te, które o nim mówiły, nakłonić, by powiedziały więcej oraz ujawniły nieznane świadectwa i dokumenty. Wynikiem jest książka, która odpowiada na wiele pytań dotyczących bohatera, które dotychczas pozostawały bez odpowiedzi. Pokazuje Tomka Beksińskiego, jakiego do tej pory nie znaliśmy.

Autor „Tomasz Beksiński. Prawdziwa historia”
Wiesław Weiss

Debiutował w 1976 roku artykułem o zespole Queen. Do końca lat 70. współpracował z miesięcznikiem Jazz przemianowanym później na Magazyn Muzyczny. Jest współzałożycielem[a] i redaktorem naczelnym miesięczników Tylko Rock (1991-2002) i Teraz Rock (od 2003). Opracował kilka pozycji książkowych dotyczących muzyki rockowej. Jego największym dziełem jest encyklopedia, która ukazała się w 1990 w wersji jednotomowej (uzupełnionej w 1994 przez suplement), a od 2000 publikowana jest wersja wielotomowa, z której do 2009 ukazały się dwa początkowe tomy. Wydał też trzy książki poświęcone muzyce i muzykom grupy Pink Floyd.

Przeczytaj recenzję
„Tomasz Beksiński. Prawdziwa historia”

“Książka sama w sobie jest napisana w typowo weissowski sposób. Wnikliwie, obszernie, do wyczerpania tematu. Bardzo zajmująco, a co za tym idzie, trudno się oderwać – nawet mimo tej depresyjnej aury, jaka panuje podczas czytania książki – wierzcie lub nie, to się naprawdę czuje. I do tej książki trzeba mieć odpowiednie podejście, otoczenie czy choćby ochotę na czytanie. Bo tak wnikliwego portretu Beksińskiego jeszcze nie widzieliście. Bardzo gorąco polecam, szczególnie osobom zainteresowanym postacią Tomka Beksińskiego, jest też całkiem sporo o jego otoczeniu i przyjaciołach, ale to przede wszystkim książka pozwalająca zrozumieć Beksińskiego, a może nawet została napisana dla tych, którzy nie pogodzili się z utratą przyjaciela? O to trzeba by było zapytać autora.”

,,marzył o miłości idealnej. Takiej, jaka według niego łączyła rodziców. I nie umiał jej znaleźć… Do dzisiaj mam wyrzuty sumienia, że byłam tą pierwszą, która go opuściła…” Więcej

rockmagazyn-siwy

„I bardzo dobrze, że za monografię poświęconą Tomaszowi wziął się ktoś taki, jak Wiesław Weiss, osoba która znała go osobiście, a jednocześnie dziennikarz, który o muzyce wie wiele, potrafi o niej mówić i pisać oraz docenić znaczenie, jakie może nadać życiu każdego z nas.”

polskie_radiosiwe

„Wiesław Weiss znał Tomasza Beksińskiego wystarczająco dobrze, by dotrzeć do wielu osób, które nigdy wcześniej nie wypowiadały się na jego temat publicznie. A te, które o nim mówiły, nakłonić, by powiedziały więcej oraz ujawniły nieznane świadectwa i dokumenty. Wynikiem jest książka „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy”, która pokazuje go takim, jakiego do tej pory nie znaliśmy.”

stylpl-logosiwe655

„- W tym filmie nie ma w ogóle prawdy o Beksińskich, a o Tomku w szczególności, natomiast wszelkie kłamstwa i przekłamania, z jakich „Ostatnia rodzina” się składa, są nie do zniesienia. Myślę, że dla wszystkich, którzy znali Tomka, obejrzenie dzieła panów Bolesto i Matuszyńskiego będzie traumatycznym przeżyciem – mówi Wiesław Weiss, autor biografii „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy”.

beksinski-ksiazka

59,90 PLN

36,00 PLN

Książka „Tomek Beksiński – Portet Prawdziwy”
5 (100%) 3 votes