Facebook
Instagram
YouTube

Jak zostać perfekcyjną Panną Młodą?

Bez tytułu2

 

A więc stało się! Doczekałaś się, może nie było idealnie  jak w filmie, ale piękniejszego dnia nie mogłaś sobie wyobrazić. Teraz na serdecznym placu lewej ręki błyszczy się wspaniały, połyskujący pierścionek zaręczynowy, a Ty po pierwszych uniesieniach zdajesz sobie sprawę, że czeka Cię teraz całkiem sporo pracy i nowych wyzwań.

Słyszałaś te wszystkie opowieści o mordędze przygotowań do ślubu, obawiasz się że nie dasz sobie rady, że jego organizacja Cię przerośnie?

Bez obawy – wszystko będzie dobrze! Wystarczy, że zapoznasz się z naszą „Instrukcją obsługi”!

Najlepiej nie myśl o ślubie jako wielkim przedsięwzięciu, które cię przeraża, lecz skup się na poszczególnych jego aspektach. Będziesz wybierała piękne kwiaty! Smakowała pyszne dania! Kupowała najpiękniejszą w życiu suknię! Właśnie tak będziemy realizować zadania – krok po kroku, a każdą załatwioną sprawę będziemy odhaczać.

 

Nie bój się, nie wyrywaj sobie włosów z głowy. Ślub to ważna decyzja. Nie planowałaś tego dnia przez całe życie, jest więc zrozumiałe, że nie wiesz dokładnie, czego chcesz.

 

Uwierz mi, gdy ustalisz najważniejsze sprawy: jak, kiedy się odbędzie, ile osób planujecie zaprosić i jaki macie budżet, pozostałe zadania będą całkiem przyjemne.

 

Pamiętaj, że nie ma reguł, nieważne, co jest modne a co nie. Ślub ma wyglądać tak, jak ty sobie tego życzysz. I choć to na pewno wielki dzień, to jednak tylko… jeden dzień. Tak naprawdę jednak planujesz  przecież coś ważniejszego: cudowną resztę życia ze swoim ukochanym. Bez względu na to, ile będzie na weselu niepasujących do siebie obrusów i ilu wysłuchacie bełkotliwych mów pijanych gości, i tak zostaniecie mężem i żoną. Cieszcie się tym!

Bez tytułu2

Po pierwsze: wyobraź sobie Ten Wielki Dzień

O jakiej porze roku i w jakim miesiącu chcesz wziąć ślub? Wydaje się, że odpowiedź jest prosta, w każdym razie gdybyś miała brać pod uwagę tylko swoje preferencje. Zastanów się jednak. Być może całe życie marzyłaś o ślubie w cudowny wrześniowy dzień i nie potrafisz wyobrazić sobie innego terminu. A jeśli on się oświadczy w lutym? Dasz radę przygotować ślub w ciągu siedmiu miesięcy? Czy raczej przełożysz go na wrzesień następnego roku? To długo… Jeśli marzy ci się skromny ślub, może zdążysz w siedem miesięcy, ale jeśli planujesz wielką imprezę, wiele miejsc i fachowców może już mieć zabukowane terminy.

W jaki stylu chcesz wesele? To kolejny wybór, który należy wyłącznie do ciebie i narzeczonego. Jak sobie wyobrażasz wasz pierwszy taniec? Czy przyjęcie ma być w wielkiej sali balowej w prestiżowej lokalizacji?

Zastanów się też, czy termin który planujesz będzie odpowiadał osobom na obecności których najbardziej Ci zależy. Może twoja najlepsza przyjaciółka wybiera się wtedy na wakacje?

 

 

Po drugie: ustal wstępny budżet

budżet

Teraz możemy przejść do szczegółów

Już wiesz, jak ma wyglądać twój ślub, kiedy się odbędzie, na ile osób (orientacyjnie) i jaki (w przybliżeniu) będzie jego budżet. Czas rozpocząć konkretne poszukiwania, zakupy i rezerwacje.

 

To dobry moment, żeby pomyśleć o sprawach i osobach, których zaangażowanie może wpłynąć na datę ślubu. Często jest to fotograf. Ci najlepsi są niezwykle popularni. Niestety nie mogą być w tym samym czasie na weselu twoim i innej dziewczyny, która przezornie zarezerwowała sesję miesiąc temu. Jeśli najważniejszy będzie dla ciebie zespół muzyczny, do jego wolnych terminów będziesz musiała dostosować całą resztę.

Znaleźć wymarzone miejsce

To dobry czas, żeby wykorzystać to wspaniałe nowoczesne narzędzię, które mają do dyspozycji wszystkie panny młode: Internet! Skoro już wiesz, jakie masz preferencje co do stylu miejsca, pewnie przychodzi ci do głowy kilka lokalizacji w twoim mieście. Sprawdźcie dostępność sal (niektóre zamieszczają na stronie kalendarz dostępnych dat) i umówcie się na wizytę. Podczas gdy koordynator eventów oprowadza cię po obiekcie, pytaj o wszystko, co wydaje ci się ważne.

sala

Niemniej ważny jest wybór fotografa – pamiętaj, że Ci najlepsi są też zazwyczaj bardzo popularni, jeśli więc zależy Ci na jakimś szczególnie – zarezerwuj go jak najszybciej. Warto też nie zdawać się na los, jeśli chodzi o osobę która udzieli wam ślubu – nie ważne czy będzie to kapłan czy urzędnik – nie pozwól by jego brak zaangażowania zepsuł Wam wesele.

Sporządź listę gości

 

Szczerze mówiąc, to niewdzięczne zajęcie. Dobra wiadomość: na tym etapie już znasz liczbę gości ( dostosowaną do wielkości sali i budżetu). Zła wiadomość: musisz jednak przygotować listę. To pozornie proste zadanie niesie też ryzyko wywołania największej wojny – czy też „, jeśli wolisz tak to nazwać. Będziesz w to zamieszana ty, twoi rodzice, a potem twój narzeczony i jego rodzice. Z pewnością wpiszesz za dużo gości, konieczne więc będzie skreślanie.

Przygotuj się na prawdzie dylematy. Mogą być problemy…. a raczej na pewno będą.

lista

Najważniejsza rzecz: suknia ślubna

(nie oszukujmy się – przecież o to głównie chodzi ;)

Wiemy, że to najprzyjemniejsza część przygotowań, ale tylko wtedy, gdy weźmiesz się do tego w odpowiednim czasie. Specjalne zamówienie, ręczne szycie i przeróbki, przymiarki – i znowu przeróbki, gdyż przed ślubem zapewne będziesz na diecie… wygląda na to, że powinnaś zacząć 9–12 miesięcy przed ślubem. Zatem – na zakupy!

Nie zapomnij o obrączkach !!!

 

Cokolwiek myślałaś (albo nie myślałaś) o obrączkach, ich oglądanie zacznij na trzy miesiące przez ślubem. Gdy nic ci się w sklepach nie spodoba, będziesz miała czas, aby złożyć zamówienie – albo poprosić jubilera, by przerobił/zmienił rozmiar kupionych już obrączek. „Na zawsze” to długo. Nie powinnaś więc spieszyć się z kupnem, a potem żałować przez całe życie, że nie zdecydowałaś się na subtelny ornament roślinny.

 

Jeśli chodzi o obrączkę dla pana młodego, przygotuj się na to, że będzie grymasił. Może nigdy nie nosił biżuterii? Nie może się doczekać, żeby się z tobą ożenić, ale nie przetrawił jeszcze pomysłu noszenia czegoś na palcu przez resztę życia? Obejrzyjcie różne i wybierzcie taką obrączkę, która dobrze będzie wyglądała na jego dużych, męskich dłoniach.

obrączka

NIEZBĘDNIK PRZYSZŁEJ PANNY MŁODEJ

„Panna Młoda. Jak przeżyć, a nawet polubić, najważniejszy dzień w życiu. Instrukcja obsługi” to pierwszy tak kompletny, a jednocześnie przystępnie napisany poradnik dla kobiet, które przygotowują się dla ślubu.

Konkretna książka o tym, co najważniejsze dla przyszłej panny młodej!

Walczący z tobą teściowie, próba wesela zakończona totalnym rozklejeniem się, wynajęta planistka wesela narzucająca ci swoje zdanie… Co ma robić biedna dziewczyna, gdy boi się, że ten Wielki Dzień skończy się większą demolką, niż gdyby na wesele przyjechał cały autobus nieproszonych gości? Nie bój się, dziewczyno! Nasza książeczka „Panna Młoda. Instrukcja Obsługi” pomoże ci sprowadzić wszystko do prostych czynności. Wyjaśnimy ci, co masz robić, żeby myśleć bez obawy o tym dniu, kiedy podejdziecie do ołtarza – od ustalenia daty, przez wybór sukni po stworzenie listy gości. W książce znajdziesz też pełno form-ściągawek ułatwiających śledzenie wydatków.

Czego jeszcze dowiesz się z „instrukcji obsługi”?

  • Co będzie miało największy wpływ na całkowity budżet?
  • Przyjęcie zaręczynowe – wyprawić czy nie?
  • Wymarzone miejsce: jakie musi być
  • Wynająć zawodowca?
  • O co pytać fotografa?
  • Wybierasz kolor i gatunek kwiatów
  • Słowniczek kwiatów i bukietów
  • Wybór firmy cateringowej
  • Układanie menu
  • Plan miejsc
  • Napitki
  • A co na torcie?
  • Zespół kontra didżej
  • Twoja lista przebojów
  • Zaproszenia
  • Transport
  • Goście z innego miasta
  • Rzeczy, które powinnaś zrobić
  • Rzeczy, które miło byłoby zrobić
  • Czy mieszać do tego Pana Boga?
  • W poszukiwaniu mistrza ceremonii/celebransa
  • Ślub cywilny
  • Relacje międzyludzkie: Ty + narzeczony ,  Ty + rodzice , Ty kontra rodzice , Ty kontra jego rodzice
  • Doprowadź ciało do porządku
  • Zrób się na bóstwo
  • Sesje próbne

I wiele, wiele innych porad…

okladka

Autor: Carrie Denny
Tłumaczenie: Jan Latus
Wydawnictwo Vesper
stron 224
Format 127 x 178 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7731-265-0
Kod EAN 9788377312650
Cena detaliczna: 29,90 zł

No dobrze…Przetrwaliście to wszystko: gości, organizację wesela, kwiaty, muzykę, przyjęcie, stres i ostateczny rachunek. Jesteście MAŁŻEŃSTWEM!!!

I co dalej?

Aby ułatwić wam wyobrażenie sobie tego, jak trudne jest życie świeżo poślubionych małżonków, musicie zdać sobie sprawę z tego, że przygotowania do ślubu to było małe piwo. Zwykle myślicie na odwrót, bo skłaniają was do tego sterty papieru zadrukowane poradami, jak przygotować ślub i wesele. Tak naprawdę jednak te kłopoty są odwrotnie proporcjonalne do liczby książek i reality show im poświęconych.
W rzeczywistości większość ekspertów zgadza się, że pierwszy rok małżeństwa jest najtrudniejszy. „Dlaczego?” – zapytacie. Z wielu powodów. Bo przyzwyczajacie się do siebie. Bo kładziecie fundamenty pod to, jak wasze małżeństwo będzie funkcjonowało. Bo uczycie się zawierania kompromisów, negocjowania, radzenia sobie z teściami i wszystkich innych aspektów wspólnego życia. Przestajecie funkcjonować solo. Większość młodych par żartuje, opowiadając o chwili tuż po powrocie z podróży poślubnej, kiedy to zauważają rzucone na podłodze skarpetki partnera i nagle rzeczywistość uderza ich obuchem: „Oto moje życie. Oto moje brudne skarpetki na podłodze. Na zawsze”.

W tej sytuacji pomaga potraktowanie z humorem tej przygnębiającej myśli, a także instrukcja obsługi.

Nowozency_okladka_PL_front

Książka Nowożeńcy. Instrukcja obsługi to przewodnik, który ma pomóc przeżyć czas po ślubie, kiedy emocje już opadły, a na polu bitwy zostało dwoje dzieciaków z oczami jak spodki i stertą prezentów do oddania. Pomoże ona rozwiązać niezliczone problemy, które pojawiają się w pierwszym roku małżeństwa, takie jak zarządzanie budżetem, ustalanie, dokąd pojechać na wakacje, urządzanie domu (godzenie dwóch stylów), nauka dogadywania się, podtrzymywanie płomienia miłości i wiele innych. Nie chcemy sugerować, że powinniście mieć wcześniej wszystko zaplanowane, ale nasze rady pozwolą wam zapanować nad ważniejszymi kwestiami i dadzą narzędzia do zarządzania tym czasem, którym rządzą skrajności. Tą opowieścią o dwóch miastach.

Z poradnika  „Nowożeńcy. Instrukcja obsługi” dowiecie się m.in.:

  • Jak podziękować za prezenty ślubne
  • Co zrobić z „kłopotliwymi” prezentami
  • Jak dokonać poślubnego remanentu
  • Jak przyzwyczaić się do mówienia „mój mąż”, „moja żona”
  • Jak załatwić „papierologię” po zawarciu małżeństwa
  • Czy warto wspólnie rozliczać PIT, posiadać wspólne konto
  • Jak zarządzać domowym budżetem
  • Jak (i czy w ogóle warto) kupić dom/mieszkanie
  • Jak poradzić sobie z przeprowadzką
  • Jak sprawnie zaplanować remont
  • Jak zaplanować codzienne zajęcia
  • Jak podzielić domowe obowiązki
  • Jak radzić sobie z dziwactwami i przyzwyczajeniami współmałżonka
  • Jak określić wasz typ związki
  • Jak wypracować techniki porozumienia się
  • Jak radzić sobie z problemami
  • Jak się kłócić
  • Jak dogadać się z teściami
  • Co począć z kłopotliwymi znajomymi współmałżonka
  • Jak przyjmować gości
  • Czym różni się seks małżeński od przedmałżeńskiego
  • Czy jesteście gotowi na potomstwo
  • Jak przygotować siebie i dom na nadejście dzieci

I wiele, wiele innych.

nowozency_zakladki_6
nowożeńcy 5
nowożeńcy 2
nowożeńcy 4
nowożeńcy 3

Zobacz też inne nasze poradniki z serii „Instrukcja obsługi” :

sex_front
ciaza - okladka
bobas - instrukcja obslugi
okladka_szkrab_druk2
pies
kot - instrukcja obslugi - okladka
Jak zostać perfekcyjną Panną Młodą.
3.67 (73.33%) 3 votes