Facebook
Instagram
YouTube
logo_vesper

ZAPOWIEDZI

tank-warefare-vesper-ffffff
WOJNA PANCERNA NA FRONCIE WSCHODNIM 1941-1942. Schwerpunkt

Robert A. Forczyk

Książka prezentuje dokładny odtworzenie bitew pancernych na froncie wschodnim. Opisuje rozwój sposobu prowadzenia walk za pomocą pojazdów opancerzonych podczas każdej z faz walk na froncie wschodnim. Dogłębnie analizuje manewry czołgów w trakcie najważniejszych kampanii w tym pod Leningradem, Charkowem, Stalingrad, Moskwa, Kijów i na Kaukazie. Dzięki tej publikacji czytelnik uzyskuje wgląd w taktykę i poznaje uzbrojenie wykorzystywane podczas bitew.

oklejka_czołgi_i_samobiezne_WP
CZOŁGI I SAMOBIEŻNE DZIAŁA PANCERNE WOJSKA POLSKIEGO 1919-2016

TOMASZ SZCZERBICKI

Czołgi w Wojsku Polskim to blisko sto lat historii. Pierwsze tego typu pojazdy dotarły do naszego kraju w 1919 roku. Po raz pierwszy zostały użyte bojowo w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Znaczenie czołgów w nowych doktrynach wojennych wzrastało proporcjonalnie do rozwoju motoryzacji. Układy napędowe zyskiwały coraz większą moc, coraz grubsze stawało się opancerzenie, coraz większe montowano w czołgach działa.

Nieco później pojawiły się pojazdy o zbliżonej konstrukcji i zadaniach, czyli samobieżne działa pancerne. Ich historia w Wojsku Polskim, w etatowym wykorzystaniu, rozpoczęła się wraz z II wojną światową.

Przez dziesięciolecia czołg był uniwersalnym symbolem wszystkich armii świata. To właśnie wojska pancerne decydowały o sile danej armii. Przez dziesięciolecia czołg był również najbardziej fascynującym pojazdem wojskowym. Ten stan trwa do dziś, czego dowodem jest to, że zainteresowałeś się tą książką.

Niniejsza książka przedstawia blisko stuletnią historię czołgów i samobieżnych dział pancernych w Wojsku Polskim. Ten okres historia podzieliła na cztery części: II Rzeczpospolita, II wojna światowa, powojenny czas zwany potocznie PRL i ostatnie 28 lat ponownego funkcjonowania Polski jako kraju niepodległego i suwerennego. Te cztery okresy były również bardzo ciekawym czasem rozwoju konstrukcji i wykorzystania czołgów w Wojsku Polskim.

To pierwsze opracowanie przedstawiające całościowo historię czołgów i samobieżnych dział pancernych w Wojsku Polskim od momentu, gdy pierwszy czołg wjechał na ziemię polską (1919 rok), do wczoraj (2016 rok).

501_okladka_PL
501 SPOSOBÓW SAMOOBRONY BEZ UŻYCIA BRONI.
ODBICIA, CHWYTY, RZUTY, CIOSY I KOPNIĘCIA

CHRIS McNAB

Książka zawiera 501 przydatnych wskazówek jak obronić się przed atakiem.

Jak poprawić poziom wytrenowania do walki.

Sposoby chwytów i duszenia.

Obrona przed ostrymi narzędziami i bronią palną.

Trening mentalny.

Jak zadawać ciosy i kopnięcia, jak wyprowadzać ataki, jak wykonywać rzuty.

Jak się przed nimi bronić.

samoobrona_dla_kobiet_
 TECHNIKI SAMOOBRONY DLA KOBIET
UNIKI, KOPNIĘCIA, UDERZENIA, CIOSY

MARTIN J. DOUGHERTY

Poznaj skuteczne techniki samoobrony

Poradź sobie z chwytami, uderzeniami i kopnięciami

Stosuj bloki, zbicia, uniki

Obroń się przed atakiem nożem i bronią krótką

 

Jak się przed nimi bronić.

FLAVIA_vii
 JAK KOMINIARZY ŚMIERĆ W PROCH ZMIENI

ALAN BRADLEY

Od dawna wyczekiwany, 7 tom przygód Flawii de Luce

Banitka! Tak właśnie jedenastoletnia Flawia de Luce lamentuje nad swym trudnym położeniem, kiedy odkrywa, że jej ojciec i ciocia Felicja wysłali ją za ocean do Kanady, do Żeńskiej Akademii panny Bodycote – szkoły z internatem, do której niegdyś uczęszczała także jej mama, Harriet. Zanim jeszcze nastał pierwszy poranek niewoli, u jej stóp wylądował podarunek od losu. Ponieważ Flawia to Flawia – dobrze zapowiadająca się chemiczka i detektyw – tym podarunkiem jest okopcone i zmumifikowane ciało, które wypada z ceglanego komina. Od tej chwili, uczęszczając na lekcje, zdobywając przyjaciół (oraz wrogów), a także oceniając surową dyrektorkę szkoły i jej ciało pedagogiczne (które ma w swym gronie między innymi uniewinnioną morderczynię), Flawia stara się jednocześnie ustalić tożsamość ofiary, czas śmierci, podejrzanych, motywy i środki. Krążą pogłoski, że akademia jest nawiedzona, a kilka dziewcząt zniknęło bez śladu. Kiedy dochodzi do rozwiązania tych zagadek, Flawia staje na wysokości zadania, lecz nie zna jeszcze swego prawdziwego przeznaczenia.

v2_3_1
NA POŁUDNIE OD BRAZOS

LARRY McMURTRY

Larry McMurtry stworzył western z krwi i kości, zachwycający nawet tych, którzy westernów nie lubią, napisany z rozmachem, pełen mistrzowsko wykreowanych, wielowymiarowych postaci, uchwyconych w nad wyraz realistycznej, nieśpiesznej fabule. Książkę bez wad, literackie arcydzieło, które bawi, smuci, wzrusza, skłania do refleksji.

Zapowiedzi
5 (100%) 2 votes